https://template.vuinsider.com/
En güncel içeriklerden haberdar olmak için. Bültenizeme kayıt olmak için buraya tıklayın.

On Altı Mart İş Dünyası Toplu Haber


 • Türk Hava Yolları (THY), Rusya'nın Soçi ve Rostov şehirlerine yönelik seferlerinin iptalini 10 Nisan'a kadar uzattığını açıkladı. THY, Belarus seferlerinin de 31 Mart'a kadar iptal edildiğini duyurdu.


• Almanya merkezli ilaç ve kimya şirketi Bayer, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalini gerekçe göstererek Rusya ve Belarus'ta temel sağlık ve tarım ürünleri dışındaki faaliyetlerini sonlandırdı. Bayer, her iki ülkede de yatırımlarını, yeni projelerini ve reklam operasyonlarını askıya aldığını açıkladı. Öte yandan: Novartis, Rusya'daki yatırımlarını ve pazarlama operasyonlarını durdurdu.


• Avrupa Birliği, Rusya'ya lüks malların ihracatını ve çelik ürünlerinin ithalatını yasakladı. Birlikten yapılan açıklamada "Bu yaptırımlar Kremlin üzerindeki ekonomik baskıyı artırmaya katkıda bulunacak ve Kremlin'in Ukrayna'yı işgalini finanse etmesini sekteye uğratacak." ifadelerine yer verildi.


• Intel, Almanya'da yeni bir çip tesisi kuracağını açıkladı. Tesisin, şirketin Avrupa için hazırladığı 88 milyar dolar değerindeki yatırım planının bir parçası olarak hayata geçeceği duyuruldu.


Yorum Gönder

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
https://template.vuinsider.com